wystawy

Bauhaus XX–XXI. Dziedzictwo wciąż żywe

08.05.2009 - 05.07.2009

W dziewięćdziesiątą rocznicę powstania najsłynniejszej szkoły projektowania skupiającej wybitnych architektów i dizajnerów XX wieku zaprezentowano 12 najważniejszych przykładów architektury Bauhausu powstałych przed rokiem 1933. Zestawiono je ze współczesnymi realizacjami, dla których bauhausowski styl był źródłem inspiracji. Wielkoformatowe zdjęcia obiektów wykonane zostały przez amerykańskiego fotografika Gordona Watkinsona. Wystawę wzbogaciły meble i przedmioty użytkowe zaprojektowane przez artystów Bauhausu i do dzisiaj produkowane przez firmy Thonet, Knoll czy Tecnolumen. Wystawa zainaugurowała otwarcie nowej przestrzeni wielofunkcyjnej w Międzynarodowym Centrum Kultury.

 

Bauhaus XX–XXI. Dziedzictwo wciąż żywe

Gordon Watkinson

Czy nowoczesność może być równocześnie dziedzictwem? Odpowiedzią na to absurdalne z pozoru pytanie jest ta publikacja. Fotografie Gordona Watkinsona prezentują wciąż żywą ideę Bauhausu, wypracowaną w najsłynniejszej szkole projektowania, z którą związani byli najwybitniejsi architekci i dizajnerzy XX wieku.
Dwanaście najważniejszych przykładów architektury Bauhausu zbudowanych przed 1933 rokiem zestawiono ze współczesnymi realizacjami, które kontynuują zasady bauhausowskiego myślenia w archtekturze i dizajnie.

powrót na stronę główną » powrót do wyników wyszukiwania »