wystawy

Ocalić od zapomnienia

30.11.2007 - 02.03.2008

Na wystawie zgromadzono 100 najlepszych fotografii ukazujących Kraków wyłonionych w konkursie zorganizowanym wspólnie z Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz „Biuletynem Fotograficznym”. Konkurs o trzydziestoletniej tradycji miał swoja pierwszą edycję w 1977 roku. Edycja 2007 przyniosła zdjęcia ukazujące bardzo różne oblicza miasta. Kraków wyjątkowy, zachwycający, piękny, ale też szary i zaniedbany. Miejsce magiczne o niepowtarzalnej atmosferze, ale także hałaśliwy, zatłoczony „turystyczny bestseller”.

Ocalić od zapomnienia

Album Ocalić od zapomnienia to efekt międzynarodowego konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem, który od 30 lat dokumentuje metamorfozę Krakowa. W albumie znajduje się 100 wyróżnionych zdjęć z ostatniej edycji konkursu, których autorami są zarówno mieszkańcy miasta, jak
i odwiedzający je turyści z kraju i zagranicy. Konkurs po raz kolejny udowodnił, że Kraków to nie tylko Wawel, kościół Mariacki czy Sukiennice, ale także ludzie, zdarzenia oraz mniej monumentalne i znane zabytki.

powrót na stronę główną » powrót do wyników wyszukiwania »