wystawy

Oto człowiek. Dzieła z kolekcji Deutsche Banku

09.06.2004 - 19.09.2004

Georg Baselitz, Max Beckmann, Joseph Beuys, Otto Dix, George Grosz, Oskar Kokoschka August Macke, Oskar Schlemmer to tylko część nazwisk artystów, których dzieła są zapisem obrazu człowieka od czasów modernizmu do współczesności. Ponad 100 przykładów obrazów, grafik, rysunków, rzeźb i fotografii najwybitniejszych twórców XX wieku z kolekcji Deutsche Bank skłaniają do refleksji nad ludzka naturą, sensem istnienia i są wyrazem nieustannego poszukiwania tożsamości.
[...] przyznać trzeba, ze z twórczością przedstawionych [...] artystów rzadko mamy okazję obcować w Polsce. Wszelkie emocje, wątpliwości i pytania, jakie nachodzą nas w trakcie zwiedzania, są tylko dowodem, że takich ekspozycji należy robić znacznie więcej i częściej. Nie tylko w krakowskim MCK. [Jolanta Gumula, „Gazeta Antykwaryczna” 2004]

Oto człowiek. Dzieła z kolekcji Deutsche Bank

Praca zbiorowa

Tematem publikacji jest wizerunek człowieka – w swej zmienności i wielowymiarowości. Zestawione w albumie prace reprezentują najwybitniejsze nurty sztuki nowoczesnej, od modernizmu i ekspresjonizmu po dzieła współczesne. Wśród autorów są artyści tej klasy, co Beuys, Dix, Grosz, Kokoschka, Kollwitz, Prince, Salomé, Schlemmer, Sieverding.

powrót na stronę główną » powrót do wyników wyszukiwania »